V.d. predstojnika oddelka za fizikalno terapijo in rehabilitacijo Darja Pintarič, dipl.fiziot.
Oddelek za fizikalno terapijo in rehabilitacijo (fizioterapija) kontakt
E: fiz.adm@sb-trbovlje.si
T: 03 56 52 576

Namen fizioterapije je razvijati, vzdrževati in ponovno vzpostaviti optimalno gibanje in funkcijske sposobnosti pri posameznikih in vsem prebivalstvu v vseh življenjskih obdobjih. Fizioterapija izvaja manualne in fizikalne postopke, pri katerih sta gibanje in funkcijska sposobnost posameznika obravnavana glede na okoliščine, kot so: staranje, poškodbe, bolezni, okvare, zdravstveno stanje ali okoljski dejavniki.

Funkcijsko gibanje je bistvo pomena biti zdrav.

Oddelek za fizikalno rehabilitacijo je razdeljen na bolnišnično in ambulantno dejavnost. Pacientom so na voljo tudi samoplačniške storitve.

Na oddelku je zaposlenih 11 fizioterapevtov:

• Darja Pintarič, dipl. fiziot, predstojnica oddelka za fizikalno rehabilitacijo
  • Olivera Babič, viš. fiziot.
  • Darja Koren, dipl. fiziot, limfterapevt
  • Damjan Kolenc, dipl. fiziot.
  • Elizabela Martini, dipl.fiziot.
  • Janja Ferlež, dipl.fiziot., limfterapevt
  • Monika Jerin, dipl.fiziot.
  • Azra Vehabović, dipl.fiziot.
  • Špela Šikovec, dipl. fiziot.
  • Anej Nučič, dipl.fiziot.
  • Kristjan Simončič, dipl.fiziot.